Главная > Библиотека > Пресечение нежелательных действий

Пресечение нежелательных действий

Пресечение нежелательных действий

Вироблення у собаки навички "Припинення небажаних дій"

Мета: виробити в собаки стійку навичку швидкого припинення небажаних дій по першій команді дресирувальника.

Умовний подразник: команда голосом "Фу" у загрозливій інтонації.

Безумовні подразники: сильний ривок повідком, парфос, батіг, електричний нашийник, електроіндуктор.

Метод дрисирування: механічний.

Методика й техніка вироблення навички

Першопочаткового умовний рефлекс у собаки виробляють на команду "Фу" за наявності незначної кількості відполікаючих подразників.

Для цього дресирувальник обирає ділянку місцевості з наявністю таких подразників, на які собака найбільш активно реагує. Вигулюючи собаку на вкороченому повідку, поступово наближується до подразників, спостерігаючи за поведінкою собаки. Якщо собака намагається накинутися на відволікаючий подразник, дресирувальник подає команду "Фу" у загрозливій інтонації і робіть сильний ривок повідком. Як тільки собака припинить небажані дії, дресирувальник заспокоює його погладжуванням, ласощами і продовжує вигул.

На кожному занятті прийом повторюється 2-3 рази. Сила ривка повідком повинна відповідати фізичному стану собаки, його типу вищої нервової діяльності. Необхідно пам'ятати, що умовний рефлекс припинення небажаних дій виробляється швидще, якщо команда "Фу" подається в ту мить коли собака робить спробу без механічного підкріплення, вона губить своє значення.

Після утворення первісного уомвного рефлексу на команду "Фу" заняття проводяться в складніших умовах, за наявності різноманітних подразників: поруч проїжджих доріг, на околицях населених пунктів. У цей період прийом виконується на довгому повідку. До роботи без повідка можна переходити лише після того, коли собака буде навчений до чіткої відмови від небажаних дій по команді  дресирувальника. На цьому етапі занять на собаку надівають намордник.

При дресируванні собак, які мляво реагують на ривки повідком, рекомендується використовувати парфос і єлектронашийник.

Навичка вважається виробленою, якщо собака не відволікається на сторонні подразники і припиняє небажані дії по першій команді дресирувальника.

Можливі помилки дресирувальника:

- надмірне захоплення заняттями, на яких команда "Фу" підкріплюється сильними механічними подразниками, зловживання парфосом, ударами батога, які викликають у собаки загальне гальмування й пригнічення;

- часте застосування команди "Фу" без підкріплення безумовним подразником, у результаті чого губиться попереджувальне значення команди

 

 
Украина, Киев E-mail: zamok-shust33@mail.ru
free counters