Главная > Библиотека > Дресирування собак для вартової служби > Вартування службових собак на глухій прив'язі

Вартування службових собак на глухій прив'язі

Вартування службових собак на глухій прив

Вартування службових собак  на глухій прив'язі

 

Пост для собаки на глухій прив'язі облаштовують на рівній, розчищеній ділянці, діаметром не менше 5 м. У центрі ділянки вкопують на глибину 1-1,5 м стовп висотою 1 м від землі та діаметром не менше 20 см. На торці стовпа вмонтовують спеціальний пристрій вертлюг, до якого за допомогою карабіна прикріплюється ланціг довжиною до 3 м.

Для попередження каліцтва собаки ланцюг глухої прив'язі обладнують амортизатором у вигляді спіральної прижини силою розтягування не менше 30-40 кг.

При розміщенні поста вартового собаки біля дверей складу або інішого приміщення ланцюг можна закріпити металевою скобою до верної коробки або стіни.

Територію поста очищують від сторонніх предметів та встановлюють будку, щоб собака міг заховатися від негоди.

Методика і техніка вироблення навички

Перші заняття проводять у денний час. Дресирувальник прив'язуэ собаку на ланцюг у тому мысцы, де вын буде нести охорону. Подаэ команду "Охороняй" та стаэ позаду собаки. З-за укриття на выдстаны до 50 м, виходить помычник, крадучись пыдходить до собаки. Якщо собака подаэ голос на помычника, який наблизився до собаки. Якщо собака подаэ голос на помычника, який наблизився до собаки, собака заохочується командою "добре" та погладжуванням, а помічник втікає в укриття. Якщо собака не гавкає, помічник збуджує його своїми рухами, надалі наносить легкі удари батогом або рукою, а дресирувальник подає команди "Фас", "Охороняй". Після проявлення в собаки активно-захисної реакції, помічник втікає, дресирувальник заохочує собаку. Таким чином у собаки виробляють початкову навичку вартування на глухій прив'язі.

З метою ускладнення навички - заняття проводять у різний час доби, ри різній погоді. Помічник зв'являється біля поста через різні проміжки часу.

Для підкріплення активності дій собаки, йому дозволяють вести боротьбу із помічником та затримувати його.

З часом собаку примушують обгавкувати всі шелестіння та шуми, що їх створює помічник при пересуванні в сторону поста.

Якщо собака добре обгавкає помічника з відстані не менше ніж 50 м від поста і постійно веде себе насторожено, дресирування вважають закінченим.

 

 

 
Украина, Киев E-mail: zamok-shust33@mail.ru
free counters